Pelhřimovská tragédie: tři mrtví

Záchranné práce po tragické nehodě kamionu v Pelhřimově skončily a hlavní průtah městem už je průjezdný. Bilance je ovšem děsivá: tři mrtví a pět zraněných. Nákladní automobil tam zřejmě kvůli závadě na brzdách vrazil do rodinného domu. Řidič nehodu nepřežil a záchranáři po čtyřhodinovém pátrání v troskách stavení našli tělo ještě druhé oběti - tou je sedmnáctiletá dívka. Kamion ji zřejmě přejel těsně předtím, než narazil do domu. Po několika dalších hodinách odklízecích prací pak záchranáři objevili třetí oběť, kterou je zřejmě starší žena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo nehody | Foto: Luboš Pavlíček

Dosud ji nikdo nemohl identifikovat a potvrzení její totožnosti bude složité, i když byl později nalezen občanský průkaz a snubní prsten, zatím se neví, zda patří této ženě. Policie nevylučuje další oběti. Lehce zraněni byli také tři lidé uvnitř domu - mladá žena a její dvouletá dvojčata.

Záchranáři a policisté usilovně odklízeli trosky až do pozdního večera a kontrolovali trosky domu. Mluvčí pelhřimovské policie Josef Bláha totiž před tím Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil, že dosud objevené oběti nemusí být poslední. "V sutinách mohou být další zraněné, případně mrtvé osoby."

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Bláha nevylučuje další oběti

Podle Radka Tulise z jihlavské redakce Českého rozhlasu kamion s přívěsem sjížděl ze svahu a v důsledku technické závady najel do rodinného domu. Řidič byl na místě mrtev. V okamžiku nehody byla v domě matka se dvěma dětmi - všichni skončili s lehkým zraněním v nemocnici. Jsou v těžkém šoku, avšak mimo ohrožení života. Při nehodě byly ještě poškozeny dva osobní vozy, v nichž utrpěli lehká zranění další dva lidé. Místo nehody muselo být uzavřeno a dopravu policisté odklánějí.

V sousedních objektech řadové zástavby jsou přitom obchody a ordinace ženského lékaře. Ty byly v čase neštěstí plné zákazníků a pacientek, stejně tak přilehlé chodníky zhusta používali chodci.

Majitel domu a manžel zraněné ženy přitom nedávno na radnici upozorňoval na nebezpečí tragédie na velmi frekventované silnici a požadoval výstavbu zábrany. Podle ředitele pelhřimovských hasičů Miroslava Šimona ale situaci vyřeší jedině dobudování obchvatu města, který je už ve výstavbě.

Záchranné práce po tragické nehodě kamionu v Pelhřimově skončily a hlavní průtah městem už je průjezdný.

Snímky z místa havárie najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Milan Kopp, Marika Táborská, Radek Tulis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme