Pelikán nepodá stížnost ve prospěch Kramného. Má i jiné možnosti, jak se bránit, tvrdí ministr

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO nepodá stížnost ve prospěch odsouzeného vraha Petra Kramného. V úterý ho k tomu vyzval spolek Šalamoun, a to kvůli novým znaleckým posudkům. Deníku Právo ministr řekl, že Petr Kramný má i jiné možnosti, jak se dál bránit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci | Zdroj: ČTK

„K podání stížnosti pro porušení zákona jsem v tomto případě neshledal důvody,“ sdělil Právu šéf resortu spravedlnosti.

Petr Kramný byl pravomocně odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. V březnu verdikt potvrdil Nejvyšší soud. Kramný si nyní odpykává se trest 28 let vězení. Kauza se nachází u Ústavního soudu, kam Kramný podal ústavní stížnost.

Stížnost znalce stíhaného v kauze Kramný je neopodstatněná, rozhodl Ústavní soud

Číst článek

Spolek Šalamoun i někteří poslanci tvrdí, že ze dvou nových znaleckých posudků vyplývá, že ženy nezemřely po zásahu elektrickým proudem. Nejpravděpodobnější příčinou smrti měla podle nich být otrava.

Ústravní soud na konci srpna odmítl stížnost Igora Fargaše, lékaře stíhaného kvůli znaleckému posudku. Fargaš uplatnil řadu námitek proti trestnímu stíhání, tvrdí, že je postihován za znalecký názor, který se neshodoval s náhledem jiných expertů. Stížnost namířenou konkrétně proti usnesení Okresního státního zastupitelství v Ostravě označili soudci za zjevně neopodstatněnou, zjistila ČTK z justiční databáze.

Andrea Trojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme