Rozhodovala v kauze Berbr a stýkala se s Peltou. Pelikán se rozhodl podat na soudkyni kárnou žalobu

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se ve čtvrtek rozhodl podat kárnou žalobu na pražskou soudkyni Sylvu Mašínovou. Radiožurnál už začátkem roku informoval, že soudkyně z devátého pražského obvodu rozhodla v roce 2016 nestandardně spor ve prospěch fotbalového funkcionáře Romana Berbra, a to i přesto, že udržovala styky s někdejším šéfem tuzemského fotbalu Miroslavem Peltou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mašínová se proto měla z projednávání sporu vyloučit pro podjatost. Podání kárného návrhu potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Šéfka obvodního soudu pro Prahu 9 Michaela Wenzlová byla podle ní během čtvrtka Pelikánem informována o jeho záměru žalobu podat, proto ji nepodá sama.

Rozhodovala Berbrův spor a stýkala se s Peltou. Soudkyni Mašínové hrozí kárné řízení

Číst článek

„Současně byla požádána o poskytnutí veškerých podkladů shromážděných ke kárnému návrhu. Ač již měla předsedkyně soudu kárný návrh připraven, usoudila, že není ekonomické podávat paralelní návrh, a žádosti pana ministra vyhověla,“ konstatovala pro Radiožurnál Puci.

Spor se týkal omluvy, kterou Berbr požadoval po bývalém rozhodčím Tomáši Kovaříkovi. Kovařík totiž v médiích uvedl, že Berbr prostřednictvím své manželky Dagmar Damkové neoprávněně zasahoval do chodu komise rozhodčích.

Soudkyně Mašínová žalobě vyhověla, aniž by provedla důkazy navržené Kovaříkem. Odvolací Městský soud v Praze ji za to následně zkritizoval, verdikt zrušil a věc rovnou přidělil jinému soudci.

Jakub Troníček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme