Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace a jejího bývalého předsedy Pelty o korupci

Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze sportovních dotací o korupci. Pelta tvrdí, že nic nezákonného neprovedl. Dosud byli asociace, Pelta i další lidé a organizace v kauze údajného manipulování s dotacemi stíháni pro zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jak jsem na začátku říkal, tak i dnes tvrdím jednoznačně, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil,“ řekl k obvinění Pelta. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V této trestní věci bylo rozšířeno trestní stíhání, a to proti jedné fyzické osobě a proti jedné právnické osobě pro zločin podplacení,“ řekla ČT vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Pelta mohl ovlivňovat i rozhodování soudu. 'Kámošce' z případu Berbr dával VIP lístky na fotbal, píše policie

Číst článek

Pelta podle vyšetřovatelů podplatil bývalou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která měla podle televize od Pelty mimo jiné zdarma k dispozici byt v centru Prahy. Kratochvílová je také v kauze stíhána. Podle policie se s Peltou domlouvala na rozdělování dotací.

Jak jsem na začátku říkal, tak i dnes tvrdím jednoznačně, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil, řekl k obvinění Pelta.

Podle jeho advokáta Oldřicha Chudoby se jedná o účelové rozšíření obvinění, které má jen podpořit dřívější podezření. Zcela nepochybně se pan Pelta k těmto záležitostem vyjádří a vyvrátí ta podezření, uvedl.

'Co se stalo? Sebrali mě...' Český fotbal zažil letos jeden z největších skandálů v historii

Číst článek

Kauza se podle televize kvůli rozšíření obvinění protáhne. Původně ji detektivové chtěli uzavřít už na konci října, ale nyní plánují vyslechnout Peltu k novému obvinění. Státní zástupci pak na začátku příštího roku rozhodnou, zda kauzu pošlou k soudu.

Kauza se týká údajné manipulace při rozdělování peněz z dotačního programu ministerstva školství na činnost sportovních organizací. Policisté kvůli tomu stíhají kromě fotbalové asociace, Pelty a Kratochvílové také někdejšího vysokého úředníka ministerstva Zdeňka Břízu, Českou unii sportu, předsedu unie Miroslava Janstu a generálního sekretáře unie Jana Boháče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme