Pelta není obviněn, říká jeho právník. Předseda fotbalového svazu má jen pomáhat při prohlídkách

Předseda FAČR Miroslav Pelta není podle jeho právníka Bronislava Šeráka vyslýchán ani obviněn. V budově asociace má pouze pomáhat policii při prohlídkách.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 18:22 3. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Pan Pelta není vyslýchán. Spolupracuje, vydává doklady, označuje ty, které by policie mohla hledat. Komunikuje a spolupracuje s policií," řekl Radiožurnálu Peltův právník Bronislav Šerák.

„Policie hledá podklady týkající se dotačních programů MŠMT vůči FAČR a dalším sportovním svazům. Vzhledem k funkcím jak na Unii sportu tak na FAČR, je Miroslav Pelta osobou, která jednala za FAČR vůči MŠMT," vysvětluje právník.

Bronislav Šerák strávil s Miroslavem Peltou několik hodin na Strahově. Nebyl prý ale z ničeho obviněn.

SLEDUJEME: Policie zasahuje na magistrátu i na ministerstvu školství, zadržela Peltu

Číst článek

„Je zadržen, aby se zúčastnil domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Těch je 12 nebo 13 po celé republice. Ty osoby, kterých se prohlídka týká, jsou na místě, kde je uskutečňována," dodává.

Dále policie vyslýchala náměstkyni ministryně školství pro sport Simonu Kratochvílovou, ředitelku odboru sportu Soňu Fáberouvou. Zadržela i pražského zastupitele Karla Březinu z ČSSD.

Pelta donedávna vlastnil jablonecký fotbalový klub, který policie stále prohledává.

„Ráno k nám přišla policie zapečetit jednu kancelář, do které doteď nikdo nesmí. Policie se tu průběžně pohybuje a nemáme žádné podrobnosti k případu," říká mluvčí FK Jablonec Štěpán Hanuš.

Prohlídka v sídle FAČR na Strahově by podle právníka Bronislava Šeráka mohla trvat do pozdních nočních, možná i ranních hodin. Souběžně mají probíhat další prohlídky v Jablonci. 

Tomáš Kohout, vm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme