Peltovi podle soudu pomohla sebereflexe. Stíhaný fotbalový boss teď shání peníze pro Jablonec

Bývalý fotbalový boss Miroslav Pelta, stíhaný v aféře kolem zneužívání dotací, se znovu pustil do práce. Shání jako majitel peníze pro svůj fotbalový klub v Jablonci nad Nisou. Obviněný funkcionář opustil vazební věznici 7. června. Podle usnesení Městského soudu v Praze mu pomohla vlastní sebereflexe.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Peltu soud poslal kvůli stíhaní v dotační kauze do vazby. | Foto: Rusinova Maria / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

„V současné době nejsou dány objektivní podmínky pro to, aby obviněný Miroslav Pelta vůbec mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán, a to nejen vůči výše jmenovaným konkrétním osobám dnes již bývalých funkcionářů MŠMT, ale byť jen hypoteticky ani vůči osobám jiným,“ píše se v usnesení soudu, které ve čtvrtek zveřejnil Deník.

Kluci zlatí, dávají dva miliony do fotbalu, říká Pelta v odposleších. Podle policie z dotací těžil Jablonec

Číst článek

Pelta byl při policejní razii zatčen 3. května. Kriminalisté jej kvůli machinacím s dotacemi obvinili ze tří přečinů (zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku).

Peltovi pomohla po 35 dnech ve vazbě hlavně vlastní sebereflexe. Ač chtěl opět kandidovat a být šéfem Fotbalové asociace, vše si rozmyslel. Když pak na valné hromadě nebyl zvolen jeho nástupce, rezignoval.

„I subjektivním rozhodnutím obviněného Miroslava Pelty vzdát se funkce předsedy FAČR došlo k eliminaci obavy z možného opakování trestné činnosti,“ zmínila soudkyně.

Pelta je obviněn kvůli zneužití sportovních dotací ministerstva školství. Dotační programy měl ovlivňovat ve prospěch svůj a svých blízkých, a to ve spolupráci s ministerskou náměstkyní Simonou Kratochvílovou. Měli tak způsobit škodu ve výši téměř půl miliardy korun.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme