Pendolino na Olomoucku projelo návěstidlem. Strojvedoucí zřejmě nerespektoval značení

Návěstidlem mezi Olomoucí a Ostravou projelo dopoledne Pendolino. Vlak nouzově zastavil na železničním přejezdu u stanice Grygov. Událost vyšetřuje Správa železniční dopravní cesty, obešla se bez zranění.

Olomouc (Aktualizováno: 17:50 11. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pendolino. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Strojvůdce pendolina nerespektoval odjezdové návěstidlo a projel jej zhruba o deset metrů. Podle současných informací veškerá infrastruktura fungovala správně a skutečně se to šetří jako projetí návěstidla strojvůdcem,“ říká mluvčí SŽDC Petr Iliaš.

Na místě dopoledne pomáhali hasiči. „Hasiči 115 cestujícím pomohli z vlaku vystoupit a doprovodili je na nádraží, kde pro ně za necelou hodinu přijel rychlík jedoucí do jejich cílové stanice,“ potvrzuje mluvčí Vladimíra Hacsiková.

Vlaky i auta už místem projíždějí bez omezení.

Ve vlaku Pendolino cestovala i jedna tělesně postižená žena na invalidním vozíku, kterou hasiči spolu se třemi rodinnými příslušníky převezli na hlavní nádraží v Olomouci.

Policie kvůli nehodě musela zajistit odklon dopravy u železničního přejezdu v Grygově, kde se začaly tvořit kolony automobilů.

Přepracování?

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala v takových případech nejčastěji chybuje strojvůdce. Událost vyšetřuje Správa železniční dopravní cesty. Podle Drážní inspekce se ročně takových případů stane zhruba stovka. Nejčastěji za ně může strojvůdce

„Může se jednat o selhání z důvodu přepracování, může ten člověk mít chvilkovou nepozornost, únavu, těch faktorů tam může být opravdu spoustu,“ řekl Drápala Radiožurnálu.

S tím souhlasí i prezident Federace strojvůdců Jaroslav Vondrovic. Podle něj bývají strojvůdci přetížení. „Předávají se na ně nové a nové pracovní povinnosti a taky tím, že nedostatek strojvedoucích v podstatě u všech dopravních společností v republice, ale i v Evropě,“ řekl Radiožurnálu.

Jana Opočenská, David Černý, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme