Pendolino nedojelo kvůli poruše do Vídně

Porucha na elektroinstalaci zastavila rychlovlak Pendolino na cestě z Prahy do Vídně. Desítky cestujících musely vystoupit v Poříčanech a čekalo je až dvouhodinové zpoždění. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík, porucha pnijak nezasahovala do řízení soupravy. Pasažéry rozvezly následné vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pendolino na nádraží | Foto: Jan Rosenauer

"Abychom dopravili cestující do cílových stanic, zastavili jsme v Poříčanech tři následné soupravy, dva vlaky EuroCity a jeden rychlík. Všichni cestující se jimi dostali do svých cílových stanic," řekl Joklík.

Cestující z porouchaného vlaku mají nárok na vrácení místenky, v Pendolinu to je 200 korun. Pokud se rozhodli svou cestu zrušit, dostanou zpět celé jízdné.

Pendolina u nás vozí cestující od konce listopadu roku 2005. Hlavně v počátcích provozu se potýkala s celou řadou problémů. Mezi ty nejčastější patřily potíže s palubními počítači.

Přečtěte si také:
Vlaky jezdí ode dneška podle nových jízdních řádů
Do Třince bude jednou týdně jezdit pendolino
České dráhy sníží na léto ceny některých jízdenek
Na železnici se mění jízdní řády i ceny
V souvislosti s novým jízdním řádem přichystaly České dráhy několik změn

Železniční jízdní řád je v elektronické podobě ke stažení na internetových stránkách Českých drah.

Igor Maňour, Jakub Šídlo, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme