Penězokazec dopaden

Severomoravští policisté zatkli jednadvacetiletého padělatele pětistovek. Na jeho dopadení pracovali spolu s detektivy Útvaru odhalování organizovaného zločinu tři měsíce. Při razii zabavili kompletní padělatelskou dílnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Desítky falešných bankovek našli policisté při domovních prohlídkách. Padělatel je udával v malých obchůdcích. Kriminalisté potvrzují, že pro laika bylo téměř nemožné je poznat, potvrdila severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

"Policisté využili nejen lidského potenciálu, ale i operativně pátracích prostředků. Postupně mimo jiné prověřili i čtyři sta vozidel. O tom, že jim to pachatel nijak neulehčoval, svědčí i fakt, že používal kradené státní poznávací a registrační značky. Obvykle na každé části auta jinou."

U jednadvacetiletého muže z Ostravy našli zhruba 150 kusů falešných pětistovek. Při domovní prohlídce kriminalisté objevili počítače, kopírku, tiskárnu a další techniku. Na odhalení jednoho z největších případů padělaných peněz pracovali severomoravští policisté společně s elitními detektivy Útvaru odhalování organizovaného zločinu. Mluvčí Dagmar Bednarčíková potvrdila, že proti padělateli zahájili trestní stíhání. Hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

"Během dosavadního šetření vyšlo najevo, že vyráběl týdně asi patnáct až dvacet kusů padělků. Poté vyjížděl je udat. Stávalo se tak obvykle ve čtvrtky a pátky. Vybíral si menší prodejny, kde jeho výrobky přijímali bez nějakých pochybností. Postupoval tak, že nakoupil cigarety nebo nealkoholické nápoje v hodnotě kolem padesáti korun," říká policejní mluvčí. Dodala, že policistům přiznal, že zadržení jej překvapilo.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme