Peníze jsem si vydělal poctivě, říká Hušák ke kauze vily na Menorce

V minulém týdnu informoval Český rozhlas o nemovitosti generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka za zhruba šedesát milionů korun na Menorce. "Na dům na španělském ostrově Menorca jsem si poctivě vydělal," řekl včera v České televizi v Otázkách Václava Moravce generální ředitel Sazky Aleš Hušák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedaleko pozemku Aleše Hušáka

Nedaleko pozemku Aleše Hušáka | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Největší loterijní společnost Sazka přitom dlouhodobě čelí kritice i sportovních svazů, tedy zčásti vlastních akcionářů, za nedostatečné finanční příspěvky.

"Jestliže všechny své peníze jsem si vydělal poctivě, poctivě jsem je zdanil a poctivě jsem z nich zaplatil zdravotní a sociální pojištění, tak se nemusím bát své jméno a jméno své ženy napsat do katastru nemovitostí," řekl Hušák.

Aleš Hušák ovšem zopakoval, že problémy vidí jinde. "Na sazku akcionáři nežehrají, problém je jinde. Problém je v přerozdělování státních peněz. Sazka odvádí pořád stejně, asi 1,3 miliardy korun," podotkl Hušák s tím, že problém sportu je v příspěvcích od státu.

Hospodaření Sazky zatěžuje dluh z výstavby víceúčelové arény v pražské Libni. Podle Hušáka je nicméně její provoz ziskový. "Aréna je v plusu, jako jediná nebere státní dotace, naopak jsme odvedli přes pět miliard korun," dodal generální ředitel Sazky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Ondřej Suchan ve Světě o deváté.

Podle Ondřeje Suchana z týmu reportérů Českého rozhlasu, který dlouhodobě situaci kolem Sazky a financování sportu sleduje, to ale tak jednoduché není. "Samozřejmě stát nefinancuje sport tak, jak by měl. Na druhou stranu to neznamená, že v Sazce není problém," řekl Suchan.

Rozhovor k tématu ovšem Hušák Českému rozhlasu odmítl. "Chtěl jsem ho požádat o rozhovor poté, co vyšel z České televize. Odpověděl, že Český rozhlas nemá rád a rozhovor nám nedá," uzavřel Suchan.

Tomáš Pavlíček, Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme