Peníze na sanaci hřenských skal už dorazily

Peníze od státu na sanaci padajících skal v Hřensku na Děčínsku už má tamní okresní úřad na kontě. Ode dneška tak může u České národní banky čerpat prvních třicet z pětapadesáti požadovaných miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Stát se tak konečně vyrovná s více než 20miliónovým dluhem za práci, kterou od konce ledna při zajišťování hřenských skal odvedly odborné firmy. Náklady spojené se sanací musely hradit z vlastních zdrojů a bankovních úvěrů. K tomu přednosta děčínského okresu Jiří Benedikt poznamenal: "Ke konci května budeme mít všechno zaplaceno a dva milióny nám ještě zůstanou na pokrytí drobných výdajů. Další práce, které vzniknou v červnu, budeme muset hradit z těch zbylých 25 miliónů korun, které taky velmi optimisticky očekávám, že dojdou včas."

Stav nebezpečí potrvá v Hřensku do konce června. Už zítra se ale motoristé dočkají otevření silnice na Meznou a Mezní louku, která je kvůli padajícím skalám uzavřena od počátku března.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme