Babiš nechá prošetřit financování neziskovek. Zajímá ho, kam šlo šest miliard

Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO chce mít do konce října analýzu, jak stát rozděluje peníze neziskovým organizacím. Ministerstvo financí dostalo za úkol zjistit, kolik peněz dostávají jednotlivé organizace od různých ministerstev a samospráv. Babiš ale odmítl, že by vláda chtěla tyto dotace škrtat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová | Foto: Deml Ondřej | Zdroj: ČTK

„V roce 2013 jsme na neziskový sektor dali 6,8 miliardy korun a 2017 12,9 miliardy. To je nárůst šest miliard, a tak se oprávněně ptám – kam ty peníze šly? My totiž náklady na neziskové organizace vůbec nesledujeme,“ prohlásil premiér.

Ministryně financí Alena Schillerové za hnutí ANO minulý týden řekla, že by z peněz pro neziskové organizace ráda ušetřila tři miliardy korun. Konkrétně řekla v České televizi: „Já si myslím, že je obrovský prostor například ušetřit za provoz jednotlivých neziskových a podobných organizací. Já budu ráda, když to budou tři miliardy.“

Posléze však svůj výrok zmírnila. Uvedla, že tři miliardy seškrtat nechce, ale připustila snahu ušetřit v neziskovém sektoru. 

Proti snaze ušetřit na neziskových organizacích se ve středu postavila třeba místopředsedkyně senátu Miluše Horská z KDU ČSL. Podle ní jde do neziskového sektoru naopak málo peněz.

jel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme