Babiš nechá prošetřit financování neziskovek. Zajímá ho, kam šlo šest miliard

Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO chce mít do konce října analýzu, jak stát rozděluje peníze neziskovým organizacím. Ministerstvo financí dostalo za úkol zjistit, kolik peněz dostávají jednotlivé organizace od různých ministerstev a samospráv. Babiš ale odmítl, že by vláda chtěla tyto dotace škrtat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová | Foto: Deml Ondřej | Zdroj: ČTK

„V roce 2013 jsme na neziskový sektor dali 6,8 miliardy korun a 2017 12,9 miliardy. To je nárůst šest miliard, a tak se oprávněně ptám – kam ty peníze šly? My totiž náklady na neziskové organizace vůbec nesledujeme,“ prohlásil premiér.

Ministryně financí Alena Schillerové za hnutí ANO minulý týden řekla, že by z peněz pro neziskové organizace ráda ušetřila tři miliardy korun. Konkrétně řekla v České televizi: „Já si myslím, že je obrovský prostor například ušetřit za provoz jednotlivých neziskových a podobných organizací. Já budu ráda, když to budou tři miliardy.“

Posléze však svůj výrok zmírnila. Uvedla, že tři miliardy seškrtat nechce, ale připustila snahu ušetřit v neziskovém sektoru. 

Proti snaze ušetřit na neziskových organizacích se ve středu postavila třeba místopředsedkyně senátu Miluše Horská z KDU ČSL. Podle ní jde do neziskového sektoru naopak málo peněz.

jel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme