Peníze vybrané na pokutách končily v kapse policisty

Z trestného činu zpronevěry byl obviněn 37letý policista z Hradce Králové. Jako vedoucí skupiny dopravního inspektorátu si ponechával peníze, které policisté vybrali na pokutách. Podle odhadu kriminalistů tak zpronevěřil tři a půl až čtyři miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu, zpravodaj České televize Vlastimil Weiner, obviněný poručík trestnou činnost páchal zřejmě už od roku 1996, kdy se stal vedoucím pracovníkem na Okresním policejním ředitelství v Hradci Králové. Na zpronevěru přišli sami policisté poté, co okresní ředitel nařídil finanční kontrolu na všech služebnách v okrese. Obviněný policista, který byl okamžitě propuštěn ze služebního poměru, třikrát až čtyřikrát týdně účtoval pokuty, které vybraly dopravní hlídky. Ročně mu rukama prošlo na 10 milionu korun.

K trestné činnosti se doznal. Hájil se tím, že v minulosti zjistil manko, které se snažil zahladit půjčenými penězi. Lichvářskou půjčku ale nestačil splácet a ta narůstala.

Marika Táborská, Vlastimil Weiner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme