Peníze z dopravního podniku se vracely zpátky do Česka

Nadační fond proti korupci má důkazy o vyvádění peněz z pražského dopravního podniku na britské Panenské ostrovy. Řekl to bývalý ředitel rozvědky Karel Randák v pořadu Otázky Václava Moravce ve vysílání České televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaková stanice a Metro Praha-Holešovice | Foto: Khalil Baalbaki

Peníze se následně měly vracet zpět lidem napojeným na dopravní podnik. Finance šlo podle fondu získat velmi snadno – při tisku jízdenek, nákupu pohonných hmot nebo opravách.

Kromě Neographu, který tiskne pro dopravní podnik jízdenky, existuje podle Karla Randáka i další firma, která uzavřela s dopravním podnikem pochybnou zakázku.

„Existuje jistá firma, která dodává pro dopravní podnik pohonné hmoty, vyhrála výběrové řízení, byla jí zadána zakázka, nicméně tato firma byla povinna uzavřít smlouvu s jistou firmou. Jestli se nemýlím, tak jde o firmu Oleo Chemical. Ten systém je nastaven úplně stejně,“ řekl Karel Randák.

Připustil, že navrácením peněz zpět do dopravního podniku se kruh logicky uzavírá.

„Pokud se najde například nějaká smlouva, která naznačuje, že advokátní kancelář Šachta & Partners poskytuje nějaké půjčky a někteří lidé, kteří byli s tímto obchodem spojeni a kteří působí ať už v dopravním podniku, tak to ukazuje na určité důkazy, že ty peníze se vracejí do republiky a ten kruh se uzavírá. To znamená, že někdo v dopravním podniku byl puzen k tomu, aby uzavřel takovou a takovou smlouvu s vědomím, že se mu ty peníze někudy vrátí,“ uvedl Karel Randák.

Eva Presová, Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme