Peníze ze státního rozpočtu za hlasy voličů dostane 13 stran

Výsledky voleb do Evropského parlamentu se také přepočítávají na peníze. Státní příspěvek za hlasy voličů tak dostane celkem 13 stran a uskupení. Nejvíc samozřejmě vítězná ODS - 22 milionů a 258 tisíc korun. Stranická pokladna druhé ČSSD bude bohatší o téměř 16 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Příspěvek na úhradu volebních nákladů dostanou všichni, kteří získali minimálně jedno procento hlasů. Když to přepočítáme, každý má cenu 30 korun.

Stát tak pošle tři čtvrtě milionu korun například i krajně pravicové Dělnické straně. Tu se přitom pokouší kvůli propojení s neonacisty zakázat.

Na výplatní listině voleb do Evropského parlamentu bude ještě kromě komunistů a lidovců, kteří se do něj dostali, třeba koalice Suverenita, Evropská demokratická strana, Věci veřejné, Starostové a nezávislí anebo také Strana svobodných občanů a Pravý blok. Ten například může počítat s částkou 700 tisíc korun.

Mnoho informací, článků a audiozáznamů k volbám do Evropského parlamentu naleznete na našem speciálním webu. Jeho prostřednictvím jsme také sledovali on-line zpracování volebních výsledků.

Přečtěte si také:
Ve volbách do Evropského parlamentu zvítězila ODS
Zástupce do Evropského parlamentu si dnes volí 19 zemí Unie
Voliči v Česku vybrali své nové europoslance
Až do 14. hodiny můžeme vybírat své budoucí europoslance
Volby do Evropského parlamentu budou pokračovat v sobotu od osmé hodiny
V Česku dnes začínají volby do Evropského parlamentu

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme