Pera ze sbírky pro Klause skončila v Kambodži, pomohou chudým dětem

Nasbírané psací potřeby pro Václava Klause neskončily na Pražském hradě, ale u chudých dětí v Kamboži. Sbírku s provokativním názvem Pero pro Klause uspořádalo občanské sdružení Civitas per Populi, které využilo popularitu videa zachycujícího českého prezidenta, jak si na tiskové konferenci se svým chilským protějškem nenápadně strká do kapsy protokolární pero.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořad České televize 168 hodin: Pero z Chile

Pořad České televize 168 hodin: Pero z Chile | Foto: Česká televize

Předseda sdružení Civitas per Populi Michael Pondělíček Rádiu Česko řekl, že sbírka se u veřejnosti setkala s velkým zájmem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda sdružení Civitas per Populi Michael Pondělíček ve Světě o jedné Rádia Česko

„Dostali jsme okolo 670 per plus nějaké tužky a další věci, protože se vědělo, že jen ta nejlepší pera naskenujeme a pošleme e-mailem nabídku na Hrad, na kterou nám samozřejmě nikdo neodpověděl,“ upřesnil Pondělíček.

Sbírka se podle něj od začátku konala s úmyslem pomoci dětem v Kambodži. „Děti jsou tam opravdu tak chudé, že nemají ani na psací potřeby, a po uragánu Nargil, kdy byly školy vytopeny a zařízení zničeno, je pro ně jedna propiska velké bohatství,“ vysvětlil předseda občanského sdružení.

Pera měla původně dostat jedna technická škola, která ale kvůli následkům uragánu nemohla zahájit provoz, a tak nakonec putovala do dvou základních škol pro velmi chudé děti v okolí kambodžského města Siem Riepu.

„Byl jsem rád, že jsme jim mohli aspoň takovou malou formou pomoci. Dokoupili jsme nějaké sešity a další věci, které jsme tam rozdali,“ řekl Pondělíček s tím, že další podobná pomoc bude následovat.

„Soustředíme se na to, abychom udělali Tříkrálovou sbírku, zejména v Hradci Králové a okolí, a rádi bychom vybrali nejenom tužky, ale i nějaké prostředky na nákup toho, co všechno bylo zničeno,“ dodal.

Markéta Bartošová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme