Perná noc pro silničáře: D1 byla prakticky nesjízdná

Perné chvíle připravilo v noci počasí řidičům na dálnici D1 ve směru na Brno. Zhruba na prvních 50 kilometrech se na vozovce vytvořila ledovka a naše páteřní komunikace se stala téměř nesjízdnou. Především kamiony měly velké problémy. Teď už je D1 sjízdná. Na řadě míst ale může čekat na řidiče ledovka nebo kluzký rozbředlý sníh - měli by proto jet se zvýšenou opatrností, to platí především při cestách do hor. Například silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou sice sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. Na D5 se navíc převrátila cisterna a na dálnici vyteklo 10 tisíc litrů nafty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace na Vysočině | Foto: Luboš Pavlíček

Po nehodě cisterny na D5 na Tachovsku vyteklo 10 tisíc litrů nafty. Havarovala na Tachovsku na 121. kilometru dálnice ve směru na Plzeň. Provoz musel být přerušen. Vyteklá nafta se dostala podle mluvčího hasičů do sběrných kanálků u dálnice. Na místě jsou hasiči a zástupci specializovaných firem, kteří se snaží uniklou naftu odstraňovat.

Na Vysočině největší dopravní komplikace trvají na silnici první třídy od Jihlavy směrem na Znojmo a Vídeň. 50 kamionů zablokovalo večer provoz u Stonavy a Želetavy a mnozí z nich tam strávili celou noc. "Vjezd kamiónům je sem povolený pouze se sněhovými řetězy a podle informací operačního důstojníka jihlavské policie jsou v době, kdy se provádí údržba, některé úseky pro dopravu krátkodobě zcela uzavřeny. Problémy na této důležité tepně Praha-Vídeň jsou i na Znojemsku. Také mezi Jihlavou a Třebíčem se tvoří závěje a v okolí Kněžic a Brtnice jsou od noci nepřetržitě nasazeny sněhové frézy."

Například silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou sice sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. Jak dodává dispečer krajské správy silnic Jan Mašek, některé severočeské hraniční přechody jsou pro kamiony uzavřeny. "V Ústeckém kraji silně sněží. Hlavně v horských úsecích jsou pro kamióny zavřeny hraniční přechody Hora svatého Šebestiána, Cínovec a Jiříkov. Pro osobní dopravu jsou přechody povoleny. Průjezdnost je dobrá s velkým nasazením. Jinak v horských úsecích se tvoří závěje, jazyky vlivem nočního sněžení a větru. Takže kdo nemusí do hor, ať tam nejezdí."

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Ivana Solničková, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme