OBRAZEM: V Perninku jeřáby přenesly z kolejí na podvalník poškozený vlak. Do depa pojede po silnici

Z nádraží v Perninku ve středu drážní hasiči odstranili havarovaný vlak RegioNova, který se před týdnem srazil s protijedoucí soupravou RegioShark. Vlak, který má zničený podvozek, museli hasiči naložit na přívěs kamionu dvěma jeřáby a odvezli ho po silnici. Po kolejích nebyl převoz možný kvůli špatnému stavu soupravy.

Pernink (Karlovarsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Už včera (v úterý) vyjeli kolegové trasovat cestu, kterou se bude kamion s nákladem pohybovat. Jsou tu ostré zatáčky a elektrické dráty, tak se museli ujistit, že projedeme,“ sdělil velitel středeční operace Petr Kaša.

Naložení vlaku na přívěs kamionu trvalo asi hodinu. Hasiči využili techniku Správy železnic, jeřáby z Chebu a Ústí nad Labem a tahač z Prahy. Vlak, který měl původně téměř 18 tun, po odstranění poškozených náprav vážil asi 14 tun.

V Perninku zůstává jedna z nabouraných souprav. Má poškozený podvozek a bude odvezena po silnici

Číst článek

„Poslední poškozený vagón hasiči připoutali na dva jeřáby a odmontovali podvozek, sedmnáct tun vážící vagón položili na podvalník a odvezli ho po silnici,“ popisuje zpravodaj Českého rozhlasu Zdeněk Trnka z místa.

Podle Kaši se sice podobné zásahy cvičí, v praxi jsou však naštěstí ojedinělé. Nárazem výrazně poškozený vůz RegioNovy skončí v depu v Chebu a čeká ho sešrotování. Špatný stav vlaku potvrzuje z místa také redaktor Trnka.

„Stav této soupravy není ideální a pravděpodobně opravit nepůjde. Stále platí výše škody, kterou po nehodě České dráhy vyčíslily a odhadly ji na 20 milionů.“

Pozadí nehody

Tragická nehoda na trati mezi Karlovými Vary a německým Johanngeorgenstadtem se stala minulý týden v úterý odpoledne. Dva lidé při čelní srážce vlaků zemřeli, devět utrpělo středně těžká a těžká zranění, 15 lidí se zranilo lehce. Zraněni byli i tři zaměstnanci Českých drah.

Drážní inspektor ke srážce vlaků na Karlovarsku: Jednoznačně šlo o chybu člověka, vyplývá to z nahrávek

Číst článek

Na sociálních sítích se zvedla vlna podpory pro zraněné železničáře. Na transparentním účtu určeném na pomoc zraněným kolegům je přes 439 tisíc Kč.

Příčinu nehody vyšetřují policie, drážní inspekce i České dráhy, které dopravu na trati provozují. Podle prvních poznatků bylo příčinou havárie zřejmě selhání lidského faktoru, když strojvedoucí vlaku, který jel na Karlovy Vary a měl v Perninku počkat na protijedoucí vlak, vjel na trať. Několik set metrů za Perninkem se vlaky srazily.

V uplynulých osmi dnech se stalo na tratích několik velkých nehod. Nejtragičtější byl právě střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil.

Na stejné trati pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Po nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Zdeněk Trnka, aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme