Personál ostravského domova důchodců týral seniory

V domově důchodců v Ostravě-Zábřehu vypukl skandál. Jedna ze sester upozornila na to, že tam jsou důchodci týráni. Staří lidé upoutaní na lůžko neměli přístup k tekutinám, koupat se mohli jen jednou za týden a byli vystaveni neuvěřitelnému ponižováni. Údajně byla zanedbávána i péče o jejich zdravotní stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domov důchodců

Na nelidské podmínky v ostravském domově důchodců upozornila sociální odbor magistrátu až odvážná osmatřicetiletá sestra, která tam pracovala. Radnice okamžitě vše prošetřila a podle informací Radiožurnálu už část personálu dostala výpověď.

Předseda poradního sboru seniorů Hugo Přibyl se o situaci v domově dozvěděl dnes a potvrdil, že se jí bude zabývat. Nedomnívá se přitom, že by šlo o chybu systému. "Považuji to za selhání lidského faktoru a za to, že ne každý má po psychické a fyzické na to starat se o seniory, a doufám, že se to už nikdy opakovat nebude," uvedl Přibyl.

Personál domova důchodců odmítl s novináři komunikovat. Podle výpovědi sester za vším zlem stála staniční sestra, která údajně razila heslo, že na nemocných seniorech už není co zkazit.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme