Ministr vnitra v demisi odvolal šéfa Zdravotnického zařízení. Důvodem má být manažerské selhání

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) v úterý odvolal z funkce šéfa Zdravotnického zařízení ministerstva vnitra (ZZMV) Jana Loušku. Redakci Hospodářských novin (HN) to řekl Metnar, informuje server iHNED.cz. Podle ministra Louška manažersky selhal, pochybení se pohybují v řádech statisíců. Metnar uvedl, že to ukázal audit fungování zařízení za roky 2016 a 2017. Louška se k odvolání z funkce odmítl vyjádřit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za hnutí ANO). | Zdroj: Úřad vlády

„Vedou mě k tomu závěry z detailní supervize, která zde byla provedena ještě minulým ministrem. Audit jsem vyhodnotil jako zásadní manažerské selhání,“ uvedl Metnar pro Hospodářské noviny. Za odvoláním je podle ministra špatně vedené účetnictví zařízení nebo to, že se v něm udělovaly odměny, které nebyly věcně odůvodněné.

Přehled personálních změn. Babišova vláda bez důvěry už odvolala šéfy podniků i rozvědky

Číst článek

Než se uskuteční výběrové řízení, povede ZZMV od středy dočasně jeden z manažerů organizace. „Nového ředitele ale bude už vybírat nový ministr,“ podotkl Metnar, který je v demisi.

Personální změny vlády v demisi

Vláda Andreje Babiše (ANO), která nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, za poslední měsíce odvolala desítky ředitelů a dalších manažerů důležitých státních organizací.

Metnar podle serveru ale odmítá kritiku, že by jako ministr v demisi neměl odvolávat ředitele podřízených organizací. Loušku odvolal sám už nyní proto, aby se neděla další pochybení, uvedl.

Zdravotnické zařízení ministerstva vnitra poskytuje zdravotní služby příslušníkům bezpečnostních sborů a pracovníkům ministerstva vnitra, zajišťuje lázeňské pobyty nebo zdravotní péči cizincům v detenčních zařízeních. Jde o příspěvkovou organizaci, její rozpočet v roce 2016 činil 310 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme