Skupina z Liberce vyráběla drogy v pražských bytech. Čtveřici hrozí až 12letý trest

Desítky kilogramů pervitinu vyrobil muž ze skupiny prodejců drog z Libereckého kraje v pronajatých luxusních bytech v Praze, uvedla policie. Zadržela tři muže a jednu ženu, hrozí jim až 12 let vězení. Obvinění muži jsou ve vazbě.

Liberec / Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pervitin (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

Hlavním organizátorem je podle policie 48letý muž z Českolipska. Pervitin vyráběl v bytech v Praze, za jejichž pronájem platil několik desítek tisíc korun měsíčně.

„Zajímavý byl i výběr bytů – vždy se jednalo o poslední patro, kdy výpary z výroby pervitinu vypouštěl důmyslným systémem z oken či teras. Ale zápach ničím netlumil,“ uvedl vedoucí protidrogového týmu v Libereckém kraji Pavel Folprecht.

Slovenští policisté zadrželi trojici Čechů. V Trenčíně skupovali léky na výrobu pervitinu

Číst článek

Muže zadržela středočeská zásahová jednotka v jednom bytě ve chvíli, kdy vyrobil bezmála 1600 dávek pervitinu. „V pronajatém luxusním bytě pak byla při domovní prohlídce zajištěna kompletní laboratoř na výrobu metamfetaminu, různé baňky, varné mísy, teploměry, chemikálie potřebné k výrobě drogy,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Kriminalisté zajistili také několik mobilních telefonů, 700 tisíc korun na hotovosti a tři luxusní vozy značek Jaguar a BMW.

Případ Karamela

Policie na případu nazvaném Karamela pracovala od léta minulého roku. Hlavnímu pachateli v distribuci drog pomáhal jeho 27letý syn a bývalá 38letá přítelkyně. Syna kriminalisté zadrželi v jednom z řadových domů v Ralsku na Českolipsku, který obýval 50letý Kazach.

I toho policie zatkla. Syn hlavního organizátora tam za ním přijel se zásilkou 70 gramů pervitinu. Při následné domovní prohlídce v bytě Kazacha kriminalisté zajistili 125 gramů pervitinu - zhruba 1250 dávek, několik zbraní, stovky nábojů, vysokou finanční hotovost a 12 kilogramů rtuti. „Zbraně, zajištěný pervitin, ale i rtuť, kterou obviněný skladoval, budou zkoumat experti Kriminalistického ústavu Praha,“ dodala Suchánková.

Hlavní výrobce drog už byl v minulosti za obdobou trestnou činnost potrestán 11 lety, na podmínku byl po osmi letech vězení propuštěn na konci roku 2016. Podmínka mu měla vypršet v roce 2023.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme