Pes pokousal čtyřleté dítě na Děčínsku

V Jiřetíně pod Jedlovou na Šluknovsku pokousal pes čtyřletou holčičku. Vrtulník ji převezl do pražské vinohradské nemocnice. Děvčátko utrpělo mnohačetné poranění na pravé straně obličeje a hlavy. Po operaci leží na jednotce intenzivní péče na klinice plastické chirurgie a je v dobrém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pes | Foto: Jitka Vocelková

Na pokyn vyšetřovatele zatím žádné podrobnosti nemohu uvést, poznamenal operační důstojník děčínské policie. "On si prostě vymínil, že věc nebude zveřejňována zatím."

Podle jiřetínského starosty Josefa Zosera k této smutné události ale nemuselo vůbec dojít. "K tomu pokousání došlo na hotelu Slovan u lyžařských vleků, holčička tam byla se svojí babičkou na procházce a vlastně ta babička měla u sebe toho psa, kterého si půjčila u souseda. Před dvěma měsíci jsem tady s ní měl výstup, upozorňoval jsem ji na to, že ten pes s ní jde volně, že ho nemá na řemínku a že nemá košík."

Před třemi roky v nedalekém Rumburku pokousal německý ovčák sedmiletého chlapce tak, že svým zraněním podlehl. Okresní soud v Děčíně odsoudil majitelku psa na 16 měsíců podmíněně.

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme