Žena na Českolipsku přišla o část ucha a má prokousnuté předloktí. Chránila svého psa před jiným

O třetinu ucha přišla na Českolipsku osmadvacetiletá žena, když bránila svého bígla, kterého napadl kříženec australského a asijského honáckého psa. Před vážnějšími následky ženu ochránila zimní bunda. Majiteli agresivního psa hrozí až čtyři roky vězení pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie o tom v pátek informovala regionální policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žandov (Českolipsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O třetinu ucha přišla na Českolipsku osmadvacetiletá žena, když bránila svého bígla (na snímku), kterého napadl kříženec australského a asijského honáckého psa | Zdroj: Policie České republiky

Incident se stal v pondělí po 19.00 ve Volfartické ulicí v Žandově. Žena se vracela domů z vycházky se svým bíglem, když se potkala s přiopilým vrávorajícím mužem s lahví piva v ruce. Kolem něj volně pobíhal urostlý kříženec honáckého psa.

VIDEO: ‚Chránil jsem svoji rodinu.‘ Ženu s pudlem napadl staford, její syn zahnal psa výstřelem z pistole

Číst článek

„Ten, jakmile bígla spatřil, rozeběhl se k němu a okamžitě na něj zaútočil. Žena se mu (bíglovi) snažila pomoct. Aby ho uchránila před roztrháním, zalehla ho,“ uvedla Baláková. Ačkoliv se podle mluvčí majitel opakovaně snažil svého agresivního psa přivolat zpět, neměl nad ním žádnou kontrolu.

„Než se mu ho podařilo od napadené ženy odtrhnout, stačil jí jeho pes nejen pokousat na rukách, ale také jí připravil o třetinu ucha, kterou ukousl,“ uvedla Baláková.

Poraněnou ženu záchranná služba převezla na chirurgickou ambulanci, kde jí zdravotníci sešili tržné rány na rukách a ošetřili částečně prokousnuté předloktí.

„Před vážnějšími následky ji uchránila silná zimní bunda a teplé oblečení pod ní. Poranění ucha je ale bohužel ztrátové, a tudíž jí zůstanou trvalé následky,“ dodala Baláková.

Ošetřit potřeboval i bígl. Kromě kousanců měl i větší tržnou ránu v oblasti třísel, která si podle policejní mluvčí vyžádala ve veterinární ordinaci rozsáhlejší šití.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme