Pěší zóny v centru Prahy bez kol? Radnice zadala posudek

Praha 1 chce mít posudek cyklodopravy na pěších zónách v září. Provoz městská část nechává prověřit v souvislosti s žádostí městské policie, aby cyklisté na pěších zónách nemohli jezdit. Cyklisté na jednání zastupitelstva Prahy 1 žádali, aby městská část provoz neomezovala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo - cyklostezka | Foto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

„Městská policie požádala o stanovení úplného zákazu, rada uložila odboru dopravy situaci prověřit," uvedl radní Richard Bureš (ODS). Konečné rozhodnutí podle něj bude na odboru dopravy Prahy 1.

Radnice navrhuje zvážit zákaz jízdy kol po pěších zónách mezi 10.00 a 18.00. Mezi zvažovaná místa patří dolní část Václavského náměstí, Staroměstské náměstí, náměstí Republiky, Malé náměstí, ulice Karlova, Michalská, Železná a Celetná, části ulic Na Příkopě, Jilská, Maiselova a Melantrichova, Na Můstku nebo 28. října. Souhlas magistrátu není potřeba, rozhodnutí je na městské části.

Před týdnem proti zákazu demonstrovala zhruba stovka cyklistů při průvodu centrem Prahy. Podle organizátorů ze spolku Auto*Mat chystaný zákaz není "promyšlené řešení".

V úzkých uličkách centra by podle nich pomohlo snížení rychlosti jízdy na kole, zúžení předzahrádek, vypnutí motoru u elektrokol nebo zřízení cyklistických obousměrek v jednosměrných ulicích. Petici za zachování jízdy cyklistů na pěších zónách podepsalo přes 1700 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme