Policie zatkla na Trutnovsku pěstitele konopí. Zabavila u něj přes 80 kilogramů drogy

Policie na Trutnovsku zatkla pěstitele marihuany a zabavila u něj přes 80 kilogramů konopí. Při prodeji by stálo devět milionů korun. V případu s názvem Forrest policie stíhá ještě dvaatřicetiletého muže, kterého kriminalisté na konci září spolu s pěstitelem zatkli při předávání čtyř kilogramů sušiny marihuany jinému muži. Obviněným v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. Informovala o tom mluvčí policie Šárka Pižlová.

Trutnov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana, konopí

Konopí, ilustrační foto | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Při domovních prohlídkách a prohlídkách dalších prostor policie zajistila 1172 rostlin konopí, 29 kilogramů sušiny, přes půl kilogramu extraktu z konopí a 1300 ubalených marihuanových cigaret. Kriminalisté také zabavili vybavení pěstírny v hodnotě 300 000 korun a hotovost 345 000 korun.

„Dle odborného vyjádření by se z rostlin získalo 55 kilogramů sušiny. Pokud by došlo k prodeji koncovým uživatelům, mohli by obvinění utržit částku převyšující devět milionů korun,“ uvedla policie.

Legální i nelegální pěstírny

Sedmadvacetiletý muž marihuanu pěstoval na Královédvorsku a Královéhradecku. Pěstitel si prostřednictvím dalších osob sjednával pronájmy objektů tak, aby jeho jméno nikde nefigurovalo. V části jednoho objektu měl legální a na celním úřadě oficiálně nahlášenou pěstírnu technického konopí.

„Zabýval se i klonováním těchto rostlin a prodejem řízků, přičemž podle jeho slov spolupracoval s jednou z největších firem v České republice, která mu měla poskytnout i potřebné vybavení k pěstování,“ uvedla mluvčí.

Konopí by mohlo být vyřazeno ze seznamu zakázaných látek, souhlasí i šéf světové atletiky

Číst článek

Vedle legální pěstírny si však zřídil i nelegální pěstírny. „Vypěstované zboží následně starší z mužů prodával odběratelům. Část navíc pro větší zisk ředil technickým legálním konopím. Kromě toho muži vyráběli i extrakt z konopí, takzvané fénixovy slzy,“ uvedla policie.

Pěstitel konopí se hájil tím, že pěstoval pouze konopí technické. To kriminalisté podle mluvčí vyvrátili chemickými expertizami. Muž byl v červenci 2020 za stejný delikt podmíněně odsouzen, zkušební dobu měl stanovenou na čtyři roky. Policie jej stíhá vazebně. Starší obviněný je stíhán na svobodě. Policie na případu dál pracuje a nevylučuje stíhání dalších lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme