Pěstoval konopí jako lék. Od soudu odešel s podmínkou

Tříletou podmínku dostal Dušan Dvořák u prostějovského soudu za pěstování konopí k léčebným účelům. Jeho manželku soud obžaloby zprostil. Dvořák tvrdil, že úřady o pěstování konopí informoval a pro svou odbornou společnost Konopí je lék měl řádnou registraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konopí | Foto: Tomáš Adamec

Podle předsedkyně soudního senátu Ivony Otrubové ministerstvo vnitra sdružení sice zaregistrovalo, nicméně jeho činností nemohlo být pěstování konopí. Státní zástupce Ivo Černík je s rozsudkem v podstatě spokojen, odvolání ale ještě zváží.

Dvořák v pěstování konopí pokračoval i letos. V září policie zabavila dalších více než tři sta rostlin. Podle Černíka v tomto případě zatím prověřování pokračuje a nikdo ještě obviněn nebyl.

„V současné době probíhá standardní prověřování. Poté, co budou výsledky expertízy ve vztahu k zajištěným věcem, se zváží další postup,“ řekl Černík.

Dvořák po vyhlášení rozsudku uvedl, že se proti němu odvolá a v pěstování konopí k léčbě hodlá pokračovat. „No jasně, že se budeme odvolávat. Ale já si myslím, že než tady tahle šaškárna skončí, tak do té doby bude dávno zlegalizované. Já budu pěstovat dál, dál šířit trestné činy. A budu to dělat ještě ve větším,“ uzavřel Dvořák.

Alena Vykydalová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme