Pět lidí zahynulo při nehodě kamionu a dodávky na D1 na Vyškovsku

Na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku narazila dodávka do nákladního auta. Pět osob, muž a čtyři ženy, nehodu nepřežilo, tři další lidé jsou zranění. Dálnice byla v místě nehody ve směru na Prahu uzavřená. Jde pravděpodobně o nejtragičtější nehodu letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku zahynulo pět lidí a tři byli zraněni

Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku zahynulo pět lidí a tři byli zraněni | Zdroj: ČTK

„V dodávce cestovalo devět osob, z toho pět na místě zemřelo. Čtyři lidé byli ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou a z toho tři byli odvezeni do zdravotnických zařízení,“ potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

K nehodě došlo ve 13 hodin na 219. kilometru dálnice mezi Vyškovem a Rousínovem ve směru na Brno. Dodávka s polskou registrační značkou do nákladního auta narazila zezadu.

„Osoby jsme museli vyprostit,“ dodal Mikoška.

Na místě zasahoval hasiči, policisté i záchranáři, přiletěl také vrtulník. Dálnice D1 byla v místě nehody uzavřena ve směru na Prahu skoro šest hodin, za místem nehody se tvořily kolony aut. Průjezdná byla od 18.45.

Při nehodě kamionu a dodávky na D1 na Vyškovsku zahynulo pět lidí | Foto: ČTK

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme