Pět měst v České republice nabídne možnost dozvědět se víc o vědě

V pěti městech začal Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd české republiky. Vědci připravili stovku zajímavých přednášek a výstav. Jednou z nich je netradiční spojení vědy a umění, které mělo vloni velký úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokusy | Foto: Hynek Bulíř

Podle hlavního kurátora festivalu Enter Pavla Sedláka bude výstava zajímavá tím, že umělci svá díla vytvořili po své stáži na českých vědeckých pracovištích: "Můžete si představit na stěnách velké tisky, které budou dokumentovat například práci s nanovlákny. Ten umělec se pokoušel vytvořit originální způsob zobrazování lidského obličeje. Nebo tam budou umělci, kteří pracovali v mikrobiologických laboratořích. A ti se nechali inspirovat třeba mutováním buněk a podobně."

Výstava Transgenesis je přístupná zdarma v budově Akademie věd v Praze na Národní Třídě. Týden vědy a techniky můžete navštívit až do 11. listopadu kromě Prahy také v Brně, Olomouci, Českých Budějovicích a Ostravě. Kompletní program všech akcí najdete zde, kde najdete i on-line přenosy některých přednášek.

Marek Janáč, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme