Pět pracovníků mírovské věznice nakonec bez obvinění

Pět ze sedmi dozorců, které ředitel mírovské věznice postavil po útěku dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka mimo službu, vyšetřovatel nakonec neobvinil. Případ pěti zaměstnanců se vrátil v těchto dnech zpět k vedení věznice ke kázeňskému projednání. Dva z pěti zaměstnanců přitom do služby už nenastoupí, protože dali výpověď. Potvrdil to ředitel mírovské věznice Ladislav Mička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za neplnění povinností při prohlídkách cel obvinil minulý týden šumperský vyšetřovatel dva dozorce z maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti a z porušování dozorčí služby. Kvůli útěku Kajínka, který utekl z nejstřeženější české věznice před měsícem, přišli o místo ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek a jeho náměstek Květoslav Vlasák. Generální ředitelce vězeňské služby Kamile Meclové snížil ministr spravedlnosti osobní ohodnocení. Vedení mírovské věznice dokončuje v těchto dnech bezpečnostní prověrky, opravuje plot a podle výsledků prověrek se pustí v nejbližší době do zabezpečení objektu věznice.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme