Pět pražských policistů čelí obvinění z napojení na soukromé asistenční služby

Státní zástupce obvinil pět pražských policistů kvůli jejich napojení na soukromou asistenční službu. Policisté ji od loňského října přednostně informovali o dopravních nehodách v Praze, a tato společnost potom účastníkům nehody nabízela servis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

Ministr vnitra Ivan Langer uvedl, že policisté si tak mohli zhruba zdvojnásobit svůj měsíční příjem. "Někdy ta odměna má charakter peníze za kus, někdy ta odměna má bohužel charakter paušální platby. V tom spatřuji tu největší závažnost takového jednání. Už se jedná o promyšlený fungující systém, který se v tomto případě podařilo odhalit a podařilo rozbít," upřesnil ministr.

Policisté byli obviněni z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatku, státní zástupce obvinil i jednoho pracovníka asistenční služby. Vyšetřování dál pokračuje kvůli podezření, že podobná praxe fungovala také u dalších firem.

Anna Marková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme