Pět rozsudků za vraždu obchodníka s lehkým topným olejem

Pražský městský soud ukončil kauzu vraždy obchodníka s lehkými topnými oleji Lubomíra Holého a uložil pět nepodmíněných trestů. Radek Jašek, který obchodníka v jeho pražském bytě před šesti lety zastřelil, půjde do vězení na 13 let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trest o půl roku vyšší si odnesl vlivný podnikatel ze Šumperska Milan Šišma, který si vraždu objednal. Dvojice Jiří Večeř - Pavel Straka, kteří likvidaci Holého zprostředkovali, stráví ve vězení 12 let. S desetiletým nepodmíněným trestem odešel od soudu další šumperský podnikatel Vratislav Kutal, který plánoval vraždu novináře, který o nelegálních obchodech s LTO psal. Trojice Šišma, Kutal, Straka se podle soudce Luboše Vlasáka proti rozsudku na místě odvolala.

Jiří Večeř a Radek Jašek si stejně jako státní zástupce Jiří Bednář ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Žalobce byl podle svých slov spokojen pouze s trestem pro Jiřího Večeře.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme