Pět rozsudků za vraždu obchodníka s lehkým topným olejem

Pražský městský soud ukončil kauzu vraždy obchodníka s lehkými topnými oleji Lubomíra Holého a uložil pět nepodmíněných trestů. Radek Jašek, který obchodníka v jeho pražském bytě před šesti lety zastřelil, půjde do vězení na 13 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trest o půl roku vyšší si odnesl vlivný podnikatel ze Šumperska Milan Šišma, který si vraždu objednal. Dvojice Jiří Večeř - Pavel Straka, kteří likvidaci Holého zprostředkovali, stráví ve vězení 12 let. S desetiletým nepodmíněným trestem odešel od soudu další šumperský podnikatel Vratislav Kutal, který plánoval vraždu novináře, který o nelegálních obchodech s LTO psal. Trojice Šišma, Kutal, Straka se podle soudce Luboše Vlasáka proti rozsudku na místě odvolala.

Jiří Večeř a Radek Jašek si stejně jako státní zástupce Jiří Bednář ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Žalobce byl podle svých slov spokojen pouze s trestem pro Jiřího Večeře.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme