Pět tisíc lidí vyšlo do ulic Prahy, aby podpořili legalizaci marihuany

Pět tisíc lidí dnes vyšlo do ulic Prahy, aby podpořili legalizaci marihuany. V průvodu za zvuků hlasité hudby a skandování vyrazili z Karlova náměstí přes centrum hlavního města až na ostrov Štvanice. Konopí je v Česku stále považováno za lehkou drogu a může se používat jen k léčbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

18. ročník pochodu za legalizaci konopí v Praze | Zdroj: ČTK

Účastníci akce, hlavně mladí lidé, žádali legalizaci pěstování a držení marihuany a jejích produktů pro vlastní potřebu.

„Legalizaci, která umožní každému dospělému člověku pěstovat pár kytek pro svoji osobní potřebu,“ hecoval z otevřeného vozu tisíce lidí na Karlově náměstí organizátor pochodu Robert Veverka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prahou prošel průvod Million Marihuana March 2015. Natáčela tam reportérka Petra Benešová

Za zvuků reggae a hip hopu se barevný průvod dal do pohybu krátce po poledni. Lidé s transparenty, balonky a vlajkami vyrazili za hlasitého skandování do centra Prahy.

Poprvé se průvod zastavil na Václavském náměstí, kde si příznivci zatancovali pod sochou svatého Václava.

„Já jsem přišla hlavně kvůli dobrým lidem a atmosféře.“
„Protože věříme, že tráva je lék,“ přiblížili oslovení účastníci akce motivy, které je do průvody přivedly.

Průvod během cesty sledovaly desítky policistů na motorkách a v autech, zasahovat ale nemuseli. „Dílčí problémy byly v dopravě, jelikož pochod procházel částí centra a zasáhl i na magistrálu,“ říká mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V Česku je zákonem povolené léčebné konopí od dubna 2013. Marihuana je ale stále vedena jako lehká droga a za její prodej nebo pěstování se může člověk dostat i do vězení.

Pochod za legalizaci konopí v Praze | Foto: ČTK

mta, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme