Pět žáků liberecké školy onemocnělo meningitidou

V Liberci roste počet dětí nakažených meningitidou. Na tamní základní škole Kunratická už onemocnělo nehnisavým zánětem mozkových blan pět dětí. V současné době jsou všechny děti v péči lékařů infekčního oddělení Krajské nemocnice v Liberci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Českému rozhlasu to potvrdil ředitel školy Jaroslav Vykoukal. "Je mi strašně líto, že ty děti jsou v nemocnici, a rozhodně si nepřeji, aby kdokoli z dětí nebo dospělých tuto nemoc dostal a aby nám to tady pokračovalo."

Ve škole podle ředitele přijali celou řadu opatření, aby se nemoc nemohla dále rozšiřovat. "Ve všech třídách bude pravidelně krátkodobě o přestávkách větráno, na všech toaletách bude k dispozici dostatek mýdla a papírové ručníky, bude omezena nadměrná fyzická námaha podle dohody s krajskou hygienickou stanicí."

Virový nehnisavý zánět mozkových blan nepatří mezi onemocnění s vážnými zdravotními následky. Přenáší se vzduchem a špinavýma rukama.

Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme