Zaostřeno na petardy a rachejtle. Celníci kontrolovali v pražské tržnici Sapa zábavní pyrotechniku

Celníci zasahovali v pražské tržnici Sapa. Spolu s inspektory z Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva se zaměřili na prodej zábavní pyrotechniky. Potvrdila to mluvčí pražských celníků Ivana Kurková. Žádná větší pochybení ale při kontrole nezjistili.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zábavní pyrotechnika na tržnici (ilustrační foto) | Foto: Vlasta Gajdošíková

„S blížícím se koncem roku kontrolujeme, zda trhovci, kteří nabízejí tuto pyrotechniku, mají všechno v pořádku a zda nabízená pyrotechnika vyhovuje odpovídajícím normám,“ řekla Radiožurnálu Kurková.

Celníci zabavili v Sapě 9000 padělků oblečení. Trhovci už je nenabízejí na pultech

Číst článek

Celníci kontrolovali stánky s pyrotechnikou v tržnici Sapa několik hodin. Museli řešit třeba to, že prodejce a provozovatel skladu prodal zákazníkovi pyrotechniku takzvané skupiny F4, ačkoli zákazník neměl potřebné povolení k nákupu takového typu pyrotechniky.

Prodávající povolení vlastní, ale protože ho měl vyžadovat i po zákazníkovi a neudělal to, bude muset podle celníků zřejmě zaplatit pokutu. Jiná větší pochybení celníci v případě zábavní pyrotechniky nezjistili.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme