Soud osvobodil všechny obžalované v kauze pronájmů prostor v metru. Rozsudek není pravomocný

Okresní soud Praha-západ v úterý zprostil viny všechny obžalované v případu údajného vyvádění peněz různých společností, které podle obžaloby souviselo se sjednáváním pronájmů prostor v pražském metru. Ve středu o tom informovala Česká televize. Všichni obžalovaní, mezi nimiž jsou i zástupci dotčených společností, v minulosti u soudu vinu odmítli. Rozsudek není pravomocný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle smlouvy měly firmy například poskytovat informace o tom, jaký sortiment mají okolní prodejny ve stanicích metra, informace o okolí stanic nebo o plánovaných rekonstrukcích (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Obžaloba tvrdí, že jednatelé různých firem uzavřeli v letech 2007 až 2009 s obžalovaným Peterem Kmetěm ze společnosti Cokeville Assets účelové smlouvy o zprostředkování „příležitosti zřídit provozovny“ ve veřejných a neveřejných nebytových prostorech v různých stanicích metra.

Za to jim firmy pravidelně platily. Podle spisu ale všichni obžalovaní věděli, že Cokeville Assets nebude provádět žádné aktivity a jejich cílem bylo z firem vyvést ve prospěch Cokeville Assets peníze.

Obžalobě kromě Kmetě čelí ještě Roman Mizera, Daniel Švambera, Jan Valtr, Jaroslav Novotný a Martin Žilák. Obžalovaní podle státního zástupce firmám způsobili škodu v řádu milionů korun.

Vinu odmítli

Všichni obžalovaní v březnu u soudu vinu odmítli. Kmeť ve své výpovědi uvedl, že smlouvy podepsal, o jejich plnění se podle něj staral Valtr.

Pražský dopravní podnik zrušil tendr na distribuci novin. Magistrát v minulosti žádal vyloučení Mafry

Číst článek

Ten soudu popsal, co činnost obnášela, šlo například o poskytování informací o tom, jaký sortiment mají okolní prodejny ve stanicích metra, o informace o okolí stanic nebo o plánovaných rekonstrukcích.

Upozornil také na to, že podle vyjádření dotčených společností jim žádná škoda nevznikla. O tom, že se smlouvy naplnily, hovořili před soudem i další obžalovaní.

Kmeť a Valtr figurují také v takzvané jízdenkové kauze pražského dopravního podniku a firmy Neograph. Soud je loni v listopadu nepravomocně osvobodil. Kmeť byl také v minulosti odsouzen za pomoc k vytunelování firmy Oleo Chemical, z vězení byl podmínečně propuštěn loni v listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme