Pětice policistů je stíhána za zneužití pravomoci, dalších šest lidí za vydírání

Skupina pěti policistů z Liberecka a Prahy čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Dalších šest civilistů pak policie stíhá za vydírání, čtyři z nich skončili ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

„U pěti policistů, kteří jsou všichni obviněni z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, jsme návrh na vazbu nepodávali."

"Takže ti byli propuštěni ze zadržení poté, co proti nim bylo zahájeno trestní stíhání,“ řekla Radiožurnálu ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která na případu pracuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek v Ozvěnách dne

Celou skupinu zadržela minulý týden Generální inspekce bezpečnostních sborů a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

„Pro pověst policie je to znepokojivá zpráva. Ale snažím se držet zásady presumpce neviny. Ze své praxe znám mnoho případů, které z počátku vypadaly, že došlo k velkému pochybení a porušení zákona, ale často z těchto kauz nakonec zůstaly jen bagatelní skutky,“ poznamenal předseda Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek.

Čeho přesně se měli obvinění dopustit, není zatím jasné. Policie na případ uvalila informační embargo, více sdělí až ve středu.

Viktorie Hošková, mta, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme