Petice za daňové zvýhodnění stravenek

Skoro tři tisíce provozovatelů jídlen a restaurací se už podepsalo pod petici za zachování podpory závodního stravování. Obávají se totiž plánované vládní daňové reformy, která zruší daňové zvýhodnění stravenek na obědy. Díky němu je zaměstnavatelé přidávají k platu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svíčková k obědu

Svíčková k obědu | Foto: Jan Rosenauer

Cílem tohoto kroku je získat do státního rozpočtu několik stovek milionů korun navíc. Podle předsedy Asociace provozovatelů stravenkových systémů Miroslava Sedláka by ale dopady zrušení daňového zvýhodnění stravenek do státní kasy byly spíš negativní.

"Jde o to, že spotřeba zaměstnanců by se posunula více do nákupů v běžných maloobchodech, kde jsou nákupy zdaňovány 5procentní sazbou DPH, zatímco v restauracích platí vyšší sazba 19 procent. Podle našich kalkulací vychází při 50procentním poklesu stravovanosti zaměstnanců záporný dopad na státní rozpočet ročně větší než 500 milionů korun," řekl Českému rozhlasu Sedlák.

Milan Kopp, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme