Petici proti systému přijímacího řízení převzal poradce ministryně

Ředitel prvního obnoveného reálného gymnázia v Praze Václav Klaus mladší předal petici poradci ministryně školství Martinu Profantovi. 15 733 občanů a řada školských asociací protestují proti té části školského zákona, která se týká přijímacích zkoušek na střední školy. V prvním kole si totiž žáci mohou podat jen jednu přihlášku ke studiu a povinně se bude konat jen jedno kolo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus mladší s peticí

V. Klaus mladší s peticí | Foto: Michal Kamaryt

Vyhlášení druhého kola přijímaček záleží jen na rozhodnutí ředitelů škol. Ředitel pražského gymnázia Václav Klaus mladší právě toto omezení kritizuje: "Tak se zeptejte každého rodiče dítěte z deváté třídy, zda mu ten systém vyhovuje, nebo ne. Já jsem přesvědčen, že drtivé většině naprosto nevyhovuje."

" Řadě lidí je tedy lhostejné, jestli se hlásí na méně žádané školy nebo je jim obecně jedno vzdělání dětí. Čili to určitě rodiče omezuje. Všichni se teď snaží sehnat nějakou jistotu. Určitě bude odklon od těch žádanějších škol k těm méně žádaným a tak dále," zdůraznil Václav Klaus mladší.

Klaus chtěl na semináři o školském zákoně petici předat přímo ministryni školství, která byla pozvána. Petra Buzková však kvůli nemoci nepřišla.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme