Pětiletý Matěj zemřel na následky pádu

Pětiletý Matěj Chrástecký z Olomouce zemřel na následky pádu z vlaku. Potvrdila to soudní pitva. Podle odborníků chlapec zemřel minulé pondělí, kdy cestoval se svou matkou vlakem ze Zábřehu na Šumpersku do Olomouce. Cizí zavinění nezjistili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Chrástecký | Foto: Policie ČR

Policisté teď zvažují rekonstrukci případu, aby zjistili, co dovolilo, že dítě mohlo z vlaku vypadnout.

Zástupci Českých drah totiž po nálezu chlapcova těla řekli, že je nereálné, aby si chlapec sám otevřel za jízdy dveře. "Nedokážu si představit situaci, že by si dveře sám otevřel a vypadl," uvedl mluvčí drah Aleš Ondrůj. Nepravděpodobné je podle něj také to, že by dítě za jízdy vypadlo z okna, které je příliš vysoko.

Policisté po dítěti intenzivně pátrali od minulého pondělí nejen v ulicích krajského města, ale i v okolí. Tělo chlapce nalezli v pondělí u obce Střeň, asi 16 kilometrů od Olomouce. V rojnici prohledávali přibližně dvacetikilometrový úsek po obou stranách vlakového kolejiště směrem od Štěpánova do Moravičan.

Chlapec odešel ve vlaku minulé pondělí odpoledne na toaletu. Naposledy jej údajně viděl průvodčí před železniční stanicí Štěpánov přibližně v 15:15. Štěpánov je ale až za místem nálezu těla ve směru na Olomouc.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme