Pětina obyvatel Chebu jsou prý Vietnamci

V Chebu, kde žije 32 tisíc obyvatel, údajně tvoří pětinu Vietnamci. Vyplývá to z informace, kterou radnice obdržela od vietnamského velvyslanectví. Pokud by se tento údaj prokázal, znamenalo by to například, že by ve městě podle zákona musely být dvojjazyčné nápisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cheb | Foto: www.camcentral.com

Chebská radnice přiznává, že informaci o počtu cizinců od vietnamského velvyslanectví skutečně má. Jak podotkl tajemník městského úřadu Václav Sýkora, není však tento údaj ověřený.

"Není to oficiální číslo, tu pětinu obyvatel my vůbec neevidujeme. Pokud se to zakládá na pravdě, tak to nebudou přihlášení občané Vietnamu," řekl Českému rozhlasu Sýkora.

Pro to, aby radnice zřídila například výbor pro národnostní menšiny nebo aby zavedla dvojjazyčné nápisy, by muselo ve městě žít alespoň deset procent občanů, kteří se oficiálně hlásí k jiné národnosti. Město však žádné takové opatření nechystá: "Protože podle posledního sčítání obyvatel toto procento v Chebu není překročeno," zdůvodnil Václav Sýkora.

Jiří Brechličuk , Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme