Arenberger pravidla při koupi bytu neporušil, zní z Prahy 1. Vlastnictví jiné nemovitosti nebylo důležité

Ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger při koupi bytu před dvěma lety v Praze 1 neporušil žádná tehdejší pravidla. K takovému závěru došla první městská část, rozhodnutí zveřejnila ve středu na svém webu. Televize Seznam ve středu informovala, že Arenberger koupil v dubnu 2019 od Prahy 1 byt za víc než 11,5 milionu korun. Vlastnil ale přitom nemovitosti v hlavním městě i Středočeském kraji.

Praha (Aktualizováno: 17:02 19. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Arenberger

Petr Arenberger | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vlastnictví jiné nemovitosti nebylo podle Prahy 1 důvodem k vyřazení z privatizace. Podle radního pro majetek Jana Votočka (TOP 09) ale městská část ještě prověří, zda Arenberger neporušil plnění podmínek privatizace.

Mezi ně patřilo například to, že byt po dobu deseti let neprodá nebo nepronajme a že ho zachová pro trvalé bydlení.

Arenberger důvody k rezignaci nevidí. ‚Řadu věcí jsem objasnil,‘ řekl k pochybnostem o svém majetku

Číst článek

„Jelikož byly veřejně vysloveny pochybnosti o plnění podmínek privatizace ze strany prof. Arenbergera, požádám odbor technické a majetkové správy Úřadu MČ Praha 1 o místní šetření a o oslovení společenství vlastníků jednotek, abychom si ověřili, že je byt užíván v souladu s kupní smlouvou,“ uvedl Votoček, který měl tehdy záměr prodeje navrhnout.

Arenberger k tomu na twitteru uvedl: „Žádné pochybení tam není. Doufám, že se nyní Seznam Zprávy omluví a uvedou informace na pravou míru.“

Televize Seznam v úterý uvedla, že městská část prodala byt s tím, že Arenberger nevlastní jiné nemovitosti v Praze ani Středočeském kraji.

Podle Seznamu to ale nebyla pravda, protože Arenberger v té době vlastnil několik desítek nemovitostí.

Část bytu - o rozloze zhruba 245 m² se sedmi místnostmi u hlavního nádraží za víc než 11,5 milionu korun - měla sloužit podle Seznamu k bydlení, část jako soukromá ordinace.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme