Policisté odložili případ privatizace bytu exministra Arenbergera. Trestný čin se podle nich nestal

Policie odložila případ prodeje bytu v Bolzanově ulici v Praze 1 bývalému ministru zdravotnictví za ANO Petru Arenbergerovi. Kriminalisté podle mluvčího pražské policie Jana Daňka při prošetření nezjistili žádný trestný čin. Praha 1 prodala na přelomu let 2018 a 2019 Arenbergerovi byt s ordinací o rozloze téměř 250 metrů čtverečních za 11,5 milionu korun. Postup kritizuje například tehdejší starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Arenberger

Exministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podnět na policii podal podle svého vyjádření pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru Prahy 1 David Bodeček. Policii podle něj radnice poskytla více než stovku dokumentů.

Vojtěch: Kontrola ministerstva financí poukázala na potenciální střet zájmů, Arenberger ho ale vyřešil

Číst článek

Bodeček dodal, že privatizací se ještě bude zabývat kontrolní výbor a následně zastupitelstvo Prahy 1. „Aniž bych chtěl předjímat rozhodnutí kolektivních orgánů Prahy 1, osobně jsem od samotného začátku toho názoru, že po procesní stránce privatizační proces proběhl v pořádku,“ uvedl.

„Ke konkrétní osobě se vyjádřit nemůžu, nicméně mohu potvrdit, že jsme případ prověřování privatizace jednoho z bytů v Bolzanově ulici uložili ad acta. Šetřením všech okolností kriminalisté zjistili, že se v této souvislosti nestal žádný trestný čin,“ uvedl k tomu policejní mluvčí Jan Daněk.

Prověřit prodej bytu Arenbergerovi by podle Hřiba měla Praha 1. Magistrát pak na její práci naváže

Číst článek

Prodej bytu chtěla v polovině května řešit opozice na jednání zastupitelů Prahy 1. Bývalý starosta Pavel Čižinský tehdy řekl, že součástí smlouvy bylo, že v něm bude Petr Arenberger bydlet, ale podle médií tam však má jen ordinaci a žije v Kobylisích. Podle Čižinského by město mělo usilovat o navrácení bytu kvůli nedodržení kupní smlouvy. Bodeček uvedl, že by takové snahy neměly velkou šanci na úspěch.

Ve funkci ministra zdravotnictví skončil Arenberger na konci května po 48 dnech. Nahradil jej poslanec ANO Adam Vojtěch, který z funkce ministra zdravotnictví odstoupil loni v září.

Arenberger čelil v posledních týdnech svého působení ve funkci kritice kvůli tomu, jak informoval o svém majetku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme