Petr Blajze je opět v policejní cele

Petr Blajze - obžalovaný z rasového útoku na romský manželský pár z Jeseníku - je znovu v policejní cele. Společně s jiným mladíkem skončil za mřížemi poté, co křičel rasistické nadávky na obyvatele jesenického azylového domu. Klienti azylového domu v Jeseníku včera zažili rušnou noc. Po třetí hodině ráno je probudilo bouchání na dveře a řev. Tři mladíci zde údajně vykřikovali rasistické nadávky. Měli u toho navíc zvedat pravice a hajlovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V azylovém domě

V azylovém domě | Zdroj: AFP

Pracovník zařízení zavolal okamžitě policii. Po příjezdu hlídka zadržela dva z podezřelých nedaleko azylového domu. Jeden z nich je už známý 22letý Petr Blajze, který se u soudu zpovídal z brutálního rasového útoku na mladý romský pár. Společně se stejně starým kamarádem, skončil v policejní cele.

Okresní soud v Jeseníku 13. prosince odročil na neurčito líčení s Blajzem, Jašem a Stiskalou, kteří jsou obviněni z toho, že zasáhli dlažební kostkou do oka těhotnou romskou ženu a jejího muže pořezali. Mladíci nepopřeli, že na Romy zaútočili. Prohlásili ale, že je chtěli jen vystrašit.

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme