Petr Blajze je opět v policejní cele

Petr Blajze - obžalovaný z rasového útoku na romský manželský pár z Jeseníku - je znovu v policejní cele. Společně s jiným mladíkem skončil za mřížemi poté, co křičel rasistické nadávky na obyvatele jesenického azylového domu. Klienti azylového domu v Jeseníku včera zažili rušnou noc. Po třetí hodině ráno je probudilo bouchání na dveře a řev. Tři mladíci zde údajně vykřikovali rasistické nadávky. Měli u toho navíc zvedat pravice a hajlovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V azylovém domě | Zdroj: AFP

Pracovník zařízení zavolal okamžitě policii. Po příjezdu hlídka zadržela dva z podezřelých nedaleko azylového domu. Jeden z nich je už známý 22letý Petr Blajze, který se u soudu zpovídal z brutálního rasového útoku na mladý romský pár. Společně se stejně starým kamarádem, skončil v policejní cele.

Okresní soud v Jeseníku 13. prosince odročil na neurčito líčení s Blajzem, Jašem a Stiskalou, kteří jsou obviněni z toho, že zasáhli dlažební kostkou do oka těhotnou romskou ženu a jejího muže pořezali. Mladíci nepopřeli, že na Romy zaútočili. Prohlásili ale, že je chtěli jen vystrašit.

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme