Petr Chobot obviněn z výroby a držení drog

Organizátor sobotní seance, při které se otrávilo přes třicet lidí, je obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných psychotropních látek a jedů. Při seanci jim čtyřiačtyřicetiletý Petr Chobot podal nápoj, obsahující jed skopolamin z exotické rostliny. Sám čaj nepil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Chobot nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí soudu. Radiožurnálu to potvrdil vyšetřovatel Pavel Osvald s tím, že mu hrozí až patnáctileté vězení.

Policejní mluvčí Soňa Jindráková k tomu pro Český rozhlas upřesnila, že včera odpoledne byl se souhlasem státního zástupce zadržen lektor semináře a vyšetřovatel mu sdělil obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Rovněž byl podán návrh na vzetí do vazby. V následujících dnech budou postupně vyslechnuty všechny poškozené osoby. O případné vazbě rozhodne soud.

V péči lékařů zůstávají už jen čtyři z 32 přiotrávených mladých lidí. Nikdo z nich ale není v ohrožení života. Většina pacientů byla z pražských nemocnic propuštěna během neděle, další pak dnes ráno. Podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové už bylo od nich propuštěno 12 pacientů a jeden zůstává na pozorování. O jeho dalším pobytu se rozhodne odpoledne. O zbylé účastníky seance pečují lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice a Ústřední vojenské nemocnice. S jejich propuštěním počítají v dalších dnech.

Petr Chobot zřejmě pracoval na základě živnostenského listu. Vzhledem k tomu, že tento doklad nemůže být vystaven na pořádání meditací, musel zvolit nějakou podobnou činnost. Milada Hrabánková z odboru živností Ministerstva průmyslu a obchodu se domnívá, že Chobotův živnostenský list byl vystaven na takzvanou přednáškovou činnost, což je živnost volná. Znamená to pořádání odborných kurzů školení a jiných vzdělávacích akcí, ale zahrnuje to pouze činnost přednáškovou, v žádném případě ne meditaci, navozování psychických změn a tím méně podávání jakýchkoli nápojů.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme