Petr Chobot obviněn z výroby a držení drog

Organizátor sobotní seance, při které se otrávilo přes třicet lidí, je obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných psychotropních látek a jedů. Při seanci jim čtyřiačtyřicetiletý Petr Chobot podal nápoj, obsahující jed skopolamin z exotické rostliny. Sám čaj nepil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Chobot nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí soudu. Radiožurnálu to potvrdil vyšetřovatel Pavel Osvald s tím, že mu hrozí až patnáctileté vězení.

Policejní mluvčí Soňa Jindráková k tomu pro Český rozhlas upřesnila, že včera odpoledne byl se souhlasem státního zástupce zadržen lektor semináře a vyšetřovatel mu sdělil obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Rovněž byl podán návrh na vzetí do vazby. V následujících dnech budou postupně vyslechnuty všechny poškozené osoby. O případné vazbě rozhodne soud.

V péči lékařů zůstávají už jen čtyři z 32 přiotrávených mladých lidí. Nikdo z nich ale není v ohrožení života. Většina pacientů byla z pražských nemocnic propuštěna během neděle, další pak dnes ráno. Podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové už bylo od nich propuštěno 12 pacientů a jeden zůstává na pozorování. O jeho dalším pobytu se rozhodne odpoledne. O zbylé účastníky seance pečují lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice a Ústřední vojenské nemocnice. S jejich propuštěním počítají v dalších dnech.

Petr Chobot zřejmě pracoval na základě živnostenského listu. Vzhledem k tomu, že tento doklad nemůže být vystaven na pořádání meditací, musel zvolit nějakou podobnou činnost. Milada Hrabánková z odboru živností Ministerstva průmyslu a obchodu se domnívá, že Chobotův živnostenský list byl vystaven na takzvanou přednáškovou činnost, což je živnost volná. Znamená to pořádání odborných kurzů školení a jiných vzdělávacích akcí, ale zahrnuje to pouze činnost přednáškovou, v žádném případě ne meditaci, navozování psychických změn a tím méně podávání jakýchkoli nápojů.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme