Ve věku 71 let zemřel Peter Duhan, bývalý generální ředitel Českého rozhlasu

Ve věku 71 let v sobotu zemřel bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Oznámila to jeho rodina. Český rozhlas vedl od roku 2010. Během jeho působení začaly vysílat stanice Český rozhlas Plus, Jazz a Rádio Junior.

Praha (Aktualizováno: 20:14 7. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Archivní snímek Petra Duhana, bývalého generálního ředitele Českého rozhlasu. | Foto: Český rozhlas

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás v sobotu 5. 5. 2018 navždy opustil drahý manžel a otec Peter Duhan. Poslední rozloučení se uskuteční v pondělí 14. 5. 2018 ve 12 hodin v kostele sv. Michala v Jirchářích, Praha 1,“ stojí v prohlášení, které vydala rodina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak na bývalého generálního ředitele Duhana vzpomíná ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný

Na funkci generálního ředitele Českého rozhlasu Peter Duhan rezignoval v listopadu 2015 ze zdravotních důvodů. V čele instituce stál od února 2010, kdy se stal prozatímním ředitelem. V červenci 2011 byl zvolen novým generálním ředitelem.

Narodil se 11. listopadu 1946 v Bratislavě, kde také vystudoval Vysokou školu múzických umění, obor filmová a televizní scenáristika. Po krátkém působení v někdejším Československém rozhlase v Bratislavě přešel do Československé televize, kde pracoval jako redaktor a dramaturg zábavy.

Po roce 1989 mj. působil jako programový ředitel soukromé společnosti Kabel Plus, od roku 2000 spolupracoval se stanicí ČRo 6 – Rádio Svobodná Evropa a v roce 2007 se stal jejím ředitelem. Od roku 2009 působil také jako programový ředitel Českého rozhlasu.

Jakub Horáček, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme