Fialova vláda by od lidí dostala horší trojku. Kladně hodnotí mezinárodní působení, nejvíc jim vadí inflace

Na vládě Petra Fialy (ODS) si lidé nejvíce cení jejího mezinárodního působení, nejhůře naopak hodnotí (ne)zvládnutí inflace a zdražování. Ukázal to exkluzivní bleskový průzkum společnosti Median pro Radiožurnál. Fialova vláda je nyní v polovině čtyřletého mandátu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fiala (ODS) a jeho ministři a ministryně jsou u vlády dva roky, tedy přesně polovinu svého funkčního období. Jak vyplývá z exkluzivního bleskového průzkumu, který pro Radiožurnál zpracovala společnost Median, lidé by vládu ohodnotili celkovou známkou 3,76.

Vláda je v poločase. ‚Klíčové věci jsme zvládli správně, opozice neudělala nic,‘ říká premiér Fiala

Číst článek

Nejvíc si cení zahraniční politiky české vlády. Její mezinárodní působení by zhodnotili průměrnou známkou 3,24. Konkrétně jedenáct procent oslovených by vládě dalo jedničku, osmnáct procent dvojku, dvacet osm procent trojku, dvacet procent čtyřku a dvacet dva procent lidí pětku.

Nejhorší známku naopak dostala vláda v oblasti inflace, tu dotazovaní průměrně ocenili známkou čtyři.

Často propíranou komunikaci s veřejností zvládá vláda na jedničku jen podle jednoho procenta dotazovaných. Dalších osm procent respondentů by ji hodnotilo dvojkou, dvacet pět procent trojkou, dvacet šest procent čtyřkou a nejvíc - čtyřicet procent - by vládě za komunikaci dalo pětku.

Lidé hodnotili celkem devět vybraných oblastí, kromě mezinárodního působení, důchodové reformy, komunikace s veřejností a inflace/zdražování také boj s klimatickou změnou, snižování rozpočtového schodku, realizování strukturálních reforem, situace na trhu s bydlením a boj s cenami energií.

Exkluzivní bleskový průzkum po Radiožurnál zpracovala společnost Median. Sběr dat probíhal ve dnech 11. a 12. prosince 2023 a zúčastnilo se ho 1009 respondentů starších 18 let.

gut Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme