Byt ve Španělsku za miliony a nevysvětlené vedlejší příjmy. Hlubuček doplnil majetkové přiznání

Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN), který je obviněn v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku, loni zaplatil 2,49 milionu korun za poloviční podíl při koupi bytu ve Španělsku. Politik měl loni jiné vedlejší finanční příjmy 1,69 milionu korun. S odkazem na Hlubučkovo majetkové přiznání to v pondělí napsal server Seznam Zprávy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hlubuček

Petr Hlubuček | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle serveru Hlubuček odevzdal majetkové přiznání za loňský rok a část letošního, kdy byl náměstkem primátora a starostou v pražských Lysolajích. Ve funkcích skončil poté, co ho policie na konci června obvinila v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku a Hlubuček skončil ve vazbě.

Hotel propojený s obviněným Redlem se změní na studentské koleje. Pronajala si ho zlínská univerzita

Číst článek

Server Seznam Zprávy uvádí, že Hlubuček a jeho životní partner Jiří Karvánek měli ve Španělsku čtyři byty, dva z nich pořídili loni. V přiznání Hlubuček napsal, že ho koupě jedné nemovitosti vyšla na 2,49 milionu korun. Druhý byt podle Hlubučka platil jeho partner, který za něj zaplatil 340 000 eur (asi 8,3 milionu korun).

Loni měl bývalý politik vedlejší příjmy 1,69 milionu korun, do letošního 20. června pak 851 300 korun. Všechny nemovitosti Hlubuček letos podle serveru daroval svému partnerovi.

Nyní podle přiznání působí pouze ve firmě Combi travel partner. Skončil v dozorčích radách pražského dopravního podniku a Pražských služeb a opustil také firmu IDUP GROUP, kde je jednatelem a společníkem Karvánek.

Hlubuček je obviněn v kauze Dozimetr. Podle policie byl součástí organizované skupiny, která údajně systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Kauza vedla mimo jiné k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s v kontaktu s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Europoslanec Stanislav Polčák pak pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme