Hlubuček se zbavuje majetku. Vilu v Lysolajích začal převádět v den razie na svého partnera

Dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček převádí svoji vilu a okolní pozemek v pražských Lysolajích na svého partnera Jiřího Karvánka (STAN). Radiožurnál to v pátek zjistil z katastru nemovitostí. Hlubučka policie obvinila ve středu z korupce a účasti na zločinecké organizované skupině.

Exkluzivně Praha (Aktualizováno: 12:44 17. 6. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté přivádějí exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) k soudu, který rozhodoval o vazbě pro obviněné v kauze korupce v pražském dopravním podniku

Policisté přivádějí exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) k soudu, který rozhodoval o vazbě pro obviněné v kauze korupce v pražském dopravním podniku | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Z dokumentů z katastru plyne, že návrh na vklad podal Karvánek v den razie, ve středu o půl druhé odpoledne. V té době už byl Hlubuček zadržený.

‚Jak se to vyřeší, tak ti donesu půl míče.‘ Tři zakázky, které ovlivňovala skupina kolem radního Hlubučka

Číst článek

Hlubučkův advokát Lukáš Trojan k převodu řekl, že o tom neví. „Nevím o tom, je to mimo fokus mého zájmu,“ uvedl jen.

Hlubučkův partner Karvánek to nechtěl komentovat. „Neobtěžujte mě,“ řekl pouze Radiožurnálu a zavěsil telefon.

Podle katastru jde o smlouvu darovací. Smlouva o převodu vily a okolních pozemků pochází z 22. února 2022, krátce předtím přinesl server Neovlivni.cz informaci o tom, že Hlubučka vyšetřuje policie kvůli hospodářským deliktům.

Kriminalisté bývalého náměstka viní z toho, že spolu s podnikatelem Michalem Redlem a Pavlem Kosem založili organizovanou skupinu, kvůli níž ve středu zasahovali policisté na pražském magistrátu.

Lysolajský zastupitel Jiří Karvánek (za STAN) a náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) na snímku z plesu pražských městských částí | Zdroj: Facebook/ Petr Hlubuček

Kauza Dozimetr

Skupina kolem Hlubučka a podnikatele Michala Redla, který v minulosti spolupracoval s uprchlým zločincem Radovanem Krejčířem, ovlivňovala podle policie celkem tři velké zakázky. Údajně chtěla milionové úplatky, popsal podrobně z policejních dokumentů investigativní tým Radiožurnálu.

Mišák, Slepičák, Guči a Maťo. Přečtěte si, jak fungovala skupina kolem radního Hlubučka

Číst článek

Pět milionů měla požadovat třeba za to, že přes tehdejšího člena vedení dopravního podniku Mateje Augustína projde smlouva na přestavbu okolí metra Nádraží Holešovice.

Zakladateli údajné organizované skupiny, kvůli níž ve středu zasahovali detektivové v akci Dozimetr mimo jiné na pražském magistrátu, jsou podle policejních dokumentů Redl, Kos a Hlubuček, jak jsme již dříve informovali zde.

Hlubučkův obhájce Lukáš Trojan uvedl, že popis jednání jeho klienta, který je v usnesení o zahájení trestního stíhání, se diametrálně liší od toho, jak je Hlubuček a jeho role v kauze dopravního podniku veřejně prezentována. „Lze tedy jen apelovat, aby i v případě Ing. Hlubučka jako osoby veřejného zájmu byl respektován princip presumpce neviny,“ uvedl Trojan.

Dům zadrženého politika Petra Hlubučka v pražských Lysolajích | Foto: Jan Handrejch/Právo | Zdroj: Profimedia

Markéta Chaloupská, Kristýna Vašíčková, Jakub Mikel, sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme