Petr Ibl rezignoval na post předsedy poslanců ČSSD

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Petr Ibl rezignoval na svou funkci. Vedením sociálně demokratických poslanců byl do nové volby pověřen statutární místopředseda této sněmovní frakce Michal Hašek. Poslanci zasedali celý den, a jak Radiožurnálu Ibl potvrdil, další změny ve vedení klubu zatím nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Ibl | Foto: Michal Kamaryt

"Prostě zůstává to otevřeno, dokud nebude v úterý eventuelně schválen materiál a bude vyhlášena lhůta na nominace, nejenom na předsedu, ale třeba i na místopředsedy, pokud se takto dohodnou."

Už dnes přitom nabídli k dispozici své funkce místopředsedů Michal Hašek, Miroslav Kapoun a Antonín Macháček. Naopak o rezignaci na místopředsednické posty zatím neuvažují Hana Orgoníková a Eva Nováková. Vše záleží také na tom, jak se poslanci postaví k dnes navrženému novému materiálu Rozdělení kompetencí vedení klubu.

Podle toho se také rozhodne o dalších krocích Michal Hašek, který jako statutární místopředseda povede klub ČSSD do nové volby. "Předpokládám, že to bude záležitost maximálně v řádu několika málo týdnů. Platí termín 7. února, nerozhodne-li klub jinak."

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme