Kott z Rathovy kauzy napodruhé uspěl. Soud vyhověl jeho žádosti o podmínečně propuštění

Krajský soud v Brně podmínečně propustil z vězení exposlance Petra Kotta. Serveru iROZHLAS.cz to přes SMS potvrdil jeho advokát Tomáš Sokol. Kott si jako jedna z ústředních postav korupční aféry kolem bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha odpykával šestiletý trest. O propuštění žádal už na jaře, brněnský soud to však tehdy zamítl.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kott nadále čelí trestnímu stíhání v tzv. druhé větvi korupční kauzy kolem Davida Ratha | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

O Kottově propuštění z vězení v Brně-Bohunicích informoval už během úterý server Česká justice. „Dnes (v úterý) se ve věci konalo neveřejné zasedání a proto věc nemohu blíže komentovat,“ uvedla pro server mluvčí soudu Klára Belkovová.

Čtyři pochvaly ani pomoc během pandemie nestačily. Proč soud nepustil z vězení Kotta z Rathovy kauzy

Číst článek

Už v polovině června se na svobodu dostala Kottova manželka, bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová. O její žádosti rozhodl pozitivně Obvodní soud pro Prahu 6.

Naopak Kott tehdy s žádostí neuspěl. „Jako imanentní součást polepšení je nezbytné považovat i stanovisko odsouzeného o přijetí viny, jakož i trestu, uvědomění si svého protiprávního jednání a přijetí odpovědnosti za toto své jednání. Takto naznačený moment však u odsouzeného MUDr. P. K. soud neshledal,“ stálo v usnesení.

Kotta i jeho manželku Kateřinu, která působila jako ředitelka kladenské nemocnice, poslal soud v tzv. první větvi kauzy do vězení v roce 2019. Oběma určil šestiletý trest a pokutu 15 milionů korun za ovlivňování tendrů na rekonstrukci zámku Buštěhrad a budovy gymnázia v Hostivici.

Kott nadále čelí trestnímu stíhání v tzv. druhé větvi korupční kauzy - v ní figuruje jak on, tak i jeho manželka a David Rath. Ta se týká zmanipulovaných zakázek, mezi nimiž je například rekonstrukce bloku C2 v nemocnici Kladno nebo opravy pavilonu O nemocnice v Kolíně. Pražský soud loni v lednu Kottovi i v této větvi odsoudil na 8 let, manželé se ale proti rozsudku odvolali.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme